Ha változik a tested, változik az életed
Ha változik a tested, változik az életed
Kathy L. Kain írja az Ortho-Bionomy kézikönyvének bevezetőjében:
"A tizenhét év alatt, amióta Ortho-Biomomy -t gyakorlom, megtanultam, hogy az élet változásai és a test változásai összefonódnak: ha változik az élet, változni fog a testünk; ha változik a testünk, meg fog változni az életünk."
Miért?
Ahogy én látom, a testünk őrzi az életünk tapasztalatainak lenyomatait.
Az eséseket, amelyek energiája vektorként behatolva a testünkbe valahol egy szöveti feszültséget (energiacisztát) okoz. A szorongástól összeugró "gyomrot", ami tulajdonképpen az esetek nagy részében a megfeszült rekeszizom következménye. a gyerekkori szorongásoktól előregörbült vállat, ami hátfájást okoz és szűkíti a tüdő kapacitását…
És számtalan más dolgot, aminek nem tudjuk, vagy nem is lehet feltárni a pontos okát.
Ha ezekkel a lenyomatokkal elkezdünk dolgozni (bármilyen módszerrel is), az oldódások változást hoznak a testünkbe, és elkezdünk másként viszonyulni nemcsak a testünkhöz, hanem azon keresztül a minket körülvevő világhoz.
És a változás elkezdődik…
Véleményem szerint ezért fontos, hogy ezeket a változtatásokat a testünkben lassan és fokozatosan tegyük.
Tudom, ezzel nem vagyok népszerű, mert mindenki gyors, sőt, azonnali változásokat akar. Én is. Türelmetlen vagyok.
Miért nem változik, miért nem, alakul (át, vissza…stb.) MOST RÖGTÖN?!
Ha csak a testünkről beszélünk, akkor például ezért, mert talán hosszú évek- évtizedek alatt alakítottuk ki azt a diszharmonikus tartást (ami eleinte talán nem is okozott fájdalmat és észre sem vettük). Hosszú évek óta őrizzük annak az esésnek a lenyomatát (talán nem is a konkrét fizikai tárggyal történő találkozás helyén, hanem ott, ahol az ütközés a testünkbe irányuló energiája már nem haladt tovább).
Ehhez fokozatosan alkalmazkodott a testünk többi része is.
Ha egy hirtelen mozdulattal erőteljes nyomásokkal helyreigazítunk valamit akkor a testünk többi része nem fogja tudni, hogy mi történt, hiszen már annyira megszokta azt a fura feszülést, azt a ferde/ görbe tartást. A testünk ehhez alkalmazkodott, úgyhogy lehet, hogy el is fogja kezdeni visszarendezni a "helyreigazított" testrészt. Vagy csak nagy erőfeszítéseket fog tenni, hogy alkalmazkodjon az új helyzethez, pozícióhoz. Ezek az erőfeszítések pedig akár más tüneteket is okozhatnak.
Emlékszem arra a néhány hétre, amikor rövid időn belül szisztematikusan végig oldották a fő fascia vonalakat a testemben. Lett egy időre egy általános "zsizsegés" a testemben, mintha az egyes testrészeim folyamatosan egy új egyensúlyi pozíciót keresnének, végtelenül fáradt voltam, és valahogy mintha a körülöttem lévő valóság is megváltozott volna, és egy időre "légüres térbe" kerültem volna … És persze a látványosam kevésbé előre hajló vállaim, a kiegyenesedett testtartásom pár héten belül visszatért az kezelés előtti (vagy legalábbis ahhoz nagyon hasonló) állapotába.
Ha viszont gyengéden, fokozatosan kezdünk foglalkozni a testünk fájó, vagy akár csak kellemetlen tüneteket okozó részével, akkor adunk időt a testnek, hogy a többi része is lassan, fokozatosan és TARTÓSAN alkalmazkodjon a változáshoz.
Érdemes megtanulnunk – és nemcsak a testünkkel kapcsolatban -, hogy minden tartós változáshoz érdemes türelmesnek lenni magunkhoz.
És ha így, gyengéden, fokozatosan kezednél el foglalkozni a testeddel, akkor gyere el egy jó Nonlinear Touch kezelésre, ami a szöveti feszültségek oldása mellet a központi idegrendszert körülvevő, tápláló folyadékrendszert (is) harmonizálja, ezzel támogatva a test és az idegrendszer kiegyensúlyozott működését. A Nonlinear Tocuh nem átalakítja, hanem támogatja a tested az új egyensúlyi állapot létrehozásában.